Jak pisze "Puls Biznesu", grupa AMG Finanse, zajmująca się m.in. finansowaniem służby zdrowia i mająca ambicję zbudowania ogólnopolskiej sieci szpitali, przymierza się do PPP - nie tylko w ochronie zdrowia.

"Nasze plany związane z rynkiem szpitalnym odsuwają się mniej więcej o rok (spółka zapowiadała, że do końca 2015 r. będzie miała po jednej lecznicy w każdym województwie - red.). Lokalne władze wstrzymują się ze wszelkimi decyzjami do czasu zakończenia wyborów samorządowych" - tłumaczy Tomasz Kopiec, prezes AMG Finanse.

Gdy pojawią się projekty medyczne w formule PPP, mogą mieć konkurencję. Wymiar sprawiedliwości przymierza się do partnerskich inwestycji w więziennictwie.

Jak twierdzi cytowany przez gazetę Tomasz Kopiec, grupa intensywnie się im przygląda.

"Nie wykluczamy inwestycji w tym obszarze. Prowadzimy bardzo wstępne rozmowy. Rynek jest bardzo interesujący - zakłady penitencjarne są pełne i nie spełniają norm unijnych w zakresie powierzchni celi, a utrzymanie więźnia kosztuje miesięcznie 2,6 tys. zł. Myślę, że moglibyśmy zaproponować nie tylko niższą cenę, ale również wyższą jakość. Potencjał rynku jest duży. Większość miejsc w celach jest zajęta, 30 tys. skazanych oczekuje na osadzenie" - mówi Kopiec. (PAP)