Oddalona została także skarga nadawcy kanału Tele5, spółki Mediasat.

Skargi kasacyjne zostały złożone od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z maja 2012 r. Wówczas WSA podzielił stanowisko KRRiT w tej sprawie.

Stacji o. Tadeusza Rydzyka nie było wśród zwycięzców rozstrzygniętego w kwietniu 2011 r. konkursu na zagospodarowanie multipleksu pierwszego. Fundacja Lux Veritatis złożyła odwołanie do Krajowej Rady, które ta odrzuciła w styczniu 2012 r.

KRRiT tłumaczyła swoją decyzję niepewną sytuacją finansową fundacji. Wskazała, że ze złożonych przez nią dokumentów wynika, iż w minionych latach fundacja generowała na działalności operacyjnej ujemne wyniki finansowe, które były pokrywane głównie z darowizn.

Wówczas nadawca TV Trwam złożył skargę na decyzję KRRiT do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. WSA skargę oddalił, jednak wyrok wydano niejednogłośnie i był nieprawomocny. Lux Veritatis wraz ze spółką Mediasat złożyły skargi kasacyjne do NSA.

NSA oddalając w środę skargi uznał, że "WSA dokonał prawidłowej oceny postępowania KRRiT w całości podzielając argumentację przedstawioną w decyzjach Krajowej Rady" - czytamy w środowym komunikacie KRRiT.

TV Trwam wzięła udział w drugim konkursie na zagospodarowanie MUX 1. W lipcu 2013 r. KRRiT udzieliła koncesji stacji o. Rydzyka. Kanał nadaje w systemie naziemnej telewizji cyfrowej od 15 lutego br. (PAP)