Demonstranci będą gromadzić się na pl. Defilad od godz. 11. Utrudnienia w ruchu na trasie: pl. Defilad, Marszałkowska, Al. Jerozolimskie, Nowy Świat, Al. Ujazdowskie przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów mogą wystąpić w godz. 12 -21.

Ruch w centrum stolicy będzie utrudniony także w weekend. W sobotę w godz. 15-22 odbędzie się zgromadzenie zgłoszone przez osobę prywatną. Demonstranci będą się gromadzić od godz. 11 na pl. Defilad, a potem przemaszerują ulicami Marszałkowską, Al. Jerozolimskimi, Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem, Miodową, pl. Krasińskich na teren Ogrodu Krasińskich.

Z kolei w niedzielę odbędzie się 10-kilometrowy bieg "Biegnij Warszawo" oraz 5-kilometrowy marsz "Maszeruję - Kibicuję". Utrudnienia rozpoczną się o godz. 6 zamknięciem ul. Łazienkowskiej. Impreza zakończy się o godz. 14. Bieg odbędzie się trasą: ul. Czerniakowska, al. Witosa, ul. Beethovena, ul. Sobieskiego, ul. Belwederska, Al. Ujazdowskie, ul. Piękna, ul. Marszałkowska, Al. Jerozolimskie, ul. Nowy Świat, ul. Książęca, ul. Rozbrat (do ronda Sedlaczka).

Z kolei w związku z marszem zamknięte będą ulice: Szwoleżerów, Agrykoli, Górnośląska, Myśliwiecka, alejka Chińska w parku Łazienkowskim.

Więcej informacji na stronie: http://www.biegnijwarszawo.pl/. (PAP)

kno/ abr/