W Pałacu Prezydenckim rozpoczęło się w piątek rano spotkanie Bronisława Komorowskiego z przedstawicielami partii politycznych. Tematem rozmowy jest m.in. przyszłość rynku pracy, zabezpieczenie socjalne i polityka prorodzinna.

Na początku spotkania prezydent ocenił, że ustawa wydłużająca wiek emerytalny niewątpliwie pod paroma względami jest z punktu widzenia opinii publicznej lepsza, łatwiejsza do zaakceptowania niż pierwotna wersja.

"W związku z czym proszę o przyjęcie mojej sugestii, mojego oczekiwania, mojego apelu, mojej propozycji, żeby już myśleć o przyszłości, która będzie po uruchomienia mechanizmu reformy systemu emerytalnego i podjąć próbę wyznaczenia zarówno obszarów współpracy, jak i głównych kierunków. Zarówno może to ułatwić debatę, to może się odbywać także poprzez debatę zorganizowaną tutaj, w kancelarii prezydenta, jak również gdzie indziej, ale to mogą być również rozmowy i ewentualne inicjatywy, które by wychodziły z różnych pozycji, ale dążyły do podobnych rozwiązań" - zwrócił się do zebranych Komorowski.

PO na spotkaniu u prezydenta reprezentuje szef klubu Platformy Rafał Grupiński; PiS - posłanka Józefa Hrynkiewicz; Ruch Palikota - szef klubu Janusz Palikot; PSL - szef klubu Jan Bury; SLD - szef partii Leszek Miller; SP - szef klubu Arkadiusz Mularczyk i Beata Kempa. (PAP)

wni/ son/ jra/