Zgodnie z informacją MSP celem programu „Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie” jest budowa zaufania społecznego do rynku kapitałowego oraz zwiększenie zaangażowania inwestorów indywidualnych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

"Zależy nam, by Polacy przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych działali świadomie, wyposażeni w wiedzę na temat zasad działania rynku kapitałowego, szczególnie w okresach dynamicznych zmian na giełdzie. Wiedza jest najlepszą bronią inwestorów i może uchronić przed ryzykownym lokowaniem oszczędności" - powiedział cytowany w komunikacie minister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski.

W komunikacie podano, że jednym z kluczowych przedsięwzięć zrealizowanych w ramach tegorocznej odsłony programu jest cykl spotkań warsztatowych poświęcony inwestowaniu na giełdzie. "Osoby stawiające pierwsze kroki na giełdzie oraz inwestorzy z większym doświadczeniem mogą wziąć udział w bezpłatnych spotkaniach z ekspertami, szkoleniach oraz zajęciach praktycznych, podczas których dowiedzą się, jakie możliwości daje rynek kapitałowy" - napisano.

Według MSP uczestnicy warsztatów nauczą się świadomie zarządzać swoimi oszczędnościami, poznają organizację rynku kapitałowego w Polsce i dowiedzą się, jak korzystać ze swoich praw jako akcjonariusze spółki giełdowej. W sumie od września 2012 r. do stycznia 2013 r. eksperci z 14 domów maklerskich odwiedzą 34 miast w całej Polsce.

W komunikacie podano, że w nowej edycji programu bierze udział w sumie 34 partnerów – spółek giełdowych, instytucji rynku kapitałowego i domów maklerskich.

Zapisy na spotkania odbywają się poprzez stronę www.AkcjonariatObywatelski.pl., na której znajduje się również kalendarz spotkań. MSP podkreśliło, że strona ta została przebudowana - wzbogacono ją o nowe materiały, takie jak giełdowe symulacje czy kalendarium z informacjami na temat warsztatów i konferencji poświęconych giełdzie. Akcjonariat jest też obecny na You Tube oraz Facebooku. (PAP)

mmu/ je/