O postawieniu zarzutów, które dotyczą okresu od wrzesień 2016 r. do października 2017 r., poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania. Przypomniał, że podejrzana została zatrzymana w środę przez łódzkich funkcjonariuszy CBA.

 

Jak wynika z materiałów zgromadzonych przez Biuro kobieta w związku z prowadzonymi kontrolami na terenie budów, żądała, w co najmniej pięciu przypadkach korzyści majątkowych. "Zdarzało się, że od wykonania prac budowlanych uzależniała to, czy dojdzie do ukarania mandatem. Żądania dotyczyły realizacji robót w miejscu zamieszkania podejrzanej, w jednej z miejscowości powiatu łaskiego, jak i mieszkaniu zajmowanym przez córkę w Łodzi" - tłumaczy rzecznik.

Wyjaśnił, że były to m.in. takie prace jak wykonanie daszku nad pomieszczeniem śmietnika, położenie cegieł na ścianie, wybudowanie murku, prace tynkarskie i malarskie. Ich łączna wartość mogła sięgać kilku tysięcy złotych.

 

Kopania dodał, że w jednej z badanych sytuacji, kobieta miała nakłaniać mężczyznę, który miał u niej wykonać prace budowlane do kradzieży z budowy, gdzie pracował, materiałów budowlanych o wartości około 600 zł.

 

Zaznaczył, że trwają ustalenia, czy ze strony podejrzanej mogło dochodzić do innych zachowań korupcyjnych. Zabezpieczono m.in. służbowy komputer i materiały przeprowadzonych kontroli, które będą przedmiotem analiz i badań. (PAP)

autor: Jacek Walczak

jaw/ pru/