"Te uwagi będą analizowane przez rząd, zanim jeszcze projekt ustawy trafi na Komitet Stały Rady Ministrów, a później będzie przejmowany przez rząd" - powiedział Kosiniak-Kamysz dziennikarzom po zakończeniu posiedzenia Komisji Trójstronnej.

Minister powiedział, że międzyresortowa konferencja uzgodnieniowa może odbyć się na początku przyszłego tygodnia, "a kolejne etapy będą następowały systematycznie po sobie".

Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że wśród uwag zgłaszanych podczas dyskusji w KT była propozycja emerytur częściowych ze zgromadzonego kapitału. "Będziemy teraz analizować tę propozycję, od jakiego wieku i w jakim procencie te emerytury częściowe mogłyby wejść do systemu" - powiedział. Dodał, że zostanie też doprecyzowane, kto mógłby z nich skorzystać.

Szef resortu pracy zaznaczył, że ostateczne decyzje w tej sprawie podejmie Rada Ministrów.

"Teraz przechodzimy do kolejnego etapu - uzgodnień międzyresortowych, później Komitetu Stałego Rady Ministrów i przekazania pod obrady rządu" - powiedział.

Kosiniak-Kamysz zaznaczył jednocześnie, że rozmowy między koalicjantami będą trwały, bowiem "jest o czym rozmawiać". "Myślę, że pan wicepremier Pawlak z premierem Tuskiem będą się nadal w tej sprawie spotykać. Nie wiem jednak, kiedy to nastąpi" - powiedział. (PAP)

mmu/ ago/ aop/ pad/ jra/