Szef rządu we wtorek podczas prezentacji raportu Doing Business poinformował, że wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak oraz minister sprawiedliwości Jarosław Gowin popierają ten pomysł.

"Mamy tego typu zespół w rządzie, ale potrzebny jest także w parlamencie, ponieważ chcielibyśmy, aby nie tylko nasz wysiłek, ale wysiłek prezentowany we wszystkich projektach ustaw był równocześnie wysiłkiem deregulacyjnym lub regulującym w mądrzejszy sposób rzeczywistość niż do tej pory" - mówił premier.

"Wszyscy jesteśmy zwolennikami możliwie dużej ilości wolności w gospodarce, ale zdajemy sobie sprawę, że w świecie współczesnym, szczególnie w UE, regulacja jest tym, z czym trzeba żyć i dlatego tak ważnym jest odrzucenie złudzeń, że jest możliwa współczesna gospodarka bez regulacji" - powiedział premier.

Szef rządu mówił też o tym, że trzeba włożyć maksymalny wysiłek w to, "żeby regulacja była przyjazna, mądra, sprytna - po to, żeby także elastyczna, dynamiczna i sprytna mogła być polska gospodarka". (PAP)

mick/ pad/ gma/