Nasze spoty wyświetlane będą w serwisach społecznościowych (Facebook, Instagram), serwisie wideo (YouTube), serwisach VOD (tvp.pl, player.pl), a także na ekranach w środkach komunikacji miejskiej w Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Kampania rusza dziś i potrwa miesiąc - informuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konumentów.

"Wszystkie spoty możesz obejrzeć na polubowne.uokik.gov.pl. Na stronie dowiesz się, co możesz zrobić, gdy dostawca internetu odrzuci twoją reklamację zbyt wysokiego rachunku, a sprzedawca w sklepie nie uzna zgłoszenia zepsutego laptopa" - infromuje urząd.

Od 10 stycznia 2017 r. obowiązują przepisy ustawy o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich. Jeśli sprzedawca odrzucił twoją reklamację, możesz dochodzić swoich praw polubownie.

Wystarczy wniosek do jednego z podmiotów, które znajdziesz w rejestrze: Związku Banków Polskich Bankowego Arbitrażu Konsumenckiego, sprawy z zakresu usług finansowych, Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, usługi telekomunikacyjne i pocztowe, Rzecznika Finansowego. podmioty rynku finansowego, Stowarzyszenia Praw Pasażerów Przyjazne Latanie.

W sprawach z zakresu m.in. umów sprzedaży, turystycznych, deweloperskich, remontowych spór można rozwiązać zwracając się do Inspekcji Handlowej.

Więcej informacji na polubowne.uokik.gov.pl. Przygotowano też ulotkę, która zawiera najważniejsze informacje o polubownym dochodzeniu roszczeń.