„Przegląd wyciągu na Czantorię potrwa do 17 listopada. Turyści będą mogli jednak korzystać z niego w weekendy” – ogłosili gestorzy kolei linowej w Ustroniu.

1 listopada rozpoczną się przeglądy „kanapy” na Dębowiec w Bielsku-Białej oraz kolei linowo-terenowej na Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Z pierwszej turyści skorzystają 25 listopada, a z drugiej 2 grudnia.

6 listopada rozpocznie się przegląd wyciągu na Mosorny Groń w Zawoi, a tydzień później stanie kolej gondolowa na Szyndzielnię w Bielsku-Białej. Konserwacje potrwają do końca miesiąca.

Na Skrzyczne nie będzie można wyjechać prawdopodobnie w drugiej dekadzie listopada. Dokładny termin jeszcze nie został ustalony.

Gondolowa kolej na Szyndzielnię powstała w 1953 r. Była pierwszą tego typu inwestycją w powojennej Polsce i jest jedyną tego typu atrakcją w Beskidzie Śląskim. Trasa wyciągu krzesełkowego na Czantorię liczy 1640 m, natomiast dwuodcinkowego na Skrzyczne - 1257 m. Na Żarze długość trasy liczy ponad kilometr. Wagoniki, które tam kursują, niegdyś wywoziły turystów na Gubałówkę. Kolej Dębowiec ma do pokonania 600 m, a na Mosorny Groń ponad 1300 m. (PAP)

autor: Marek Szafrański