– Dzisiaj jest przedwczesne mówienie o rozszerzeniu programu "500 plus". Tego typu prace nie trwają w ministerstwie. Na 2018 rok budżet został zaplanowany zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami - powiedziała minister Rafalska. Zaznaczyła, że do tej pory wydano ok. 2,6 mln decyzji o wypłacie świadczenia, a każda z nich ma wartość co najmniej 6000 zł.

Minister wyjaśniała, że pod koniec 2018 roku rozpoczyna się nowy okres zasiłkowy, decyzje będą wydawane na lata 2018 i 2019. – Wygląda na to, że do końca kolejnego okresu zasiłkowego nie są planowane żadne zmiany i w ministerstwie też nie pracujemy nad nimi – oświadczyła.

Elżbieta Rafalska rozmawiała z wicepremier na temat jej wypowiedzi w Lesznie. – Rozmawiałam z panią premier, która mówiła, że powiedziała to w trybie przypuszczającym, że nie wykluczone są zmiany w programie "500 plus", że nie było to rozstrzygające, i że nie przesądzała, że tego rodzaju zmiana zostanie wprowadzona - dodała Rafalska.

Szef gabinetu premiera Marek Suski powiedział we wtorek, że kwestia poszerzenia programu "500 plus" nie była na razie dyskutowana podczas obrad rządu. – To indywidualny pomysł wicepremier Beaty Szydło. Premier Mateusz Morawiecki dowiedział się o nim z mediów - mówił. (PAP)

 [-DOKUMENT_HTML-]