Koleje Mazowieckie podpisały z władzami Radomia umowę ws. dzierżawy należącej do gminy działki, na której ma być wybudowana baza utrzymania taboru wraz z myjnią.

„Staramy się wspierać inwestycje, dzięki której w mieście powstają nowe miejsca pracy” – podkreślił prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak.

Jolanta Maliszewska z biura rzecznika prasowego spółki Koleje Mazowieckie – KM poinformowała, że inwestycja związana jest z planami spółki dotyczącymi powiększenia taboru o kolejne szynobusy.

Czytaj także>>> Częstochowa: ponad 200 miejsc pracy ma powstać w SSE

 

W radomskiej bazie ma być wykonywana bieżąca obsługa taboru oraz drobne naprawy i mycie pociągów KM.

Projekt przewiduje budowę bazy w Radomiu między dworcem kolejowym a ulicą Domagalskiego (dawny teren Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego). Zgodnie z założeniami budowa hali ma zakończyć się w drugiej połowie 2017 roku.

Spółka Koleje Mazowieckie – KM rozpoczęła działalność w styczniu 2005 r. Koleje Mazowieckie są dziś drugim przewoźnikiem w kraju pod względem liczby przewożonych podróżnych.

Liczba pasażerów w ub. r. wyniosła blisko 63 mln. Spółka obsługuje 15 linii na Mazowszu, uruchamiając w ciągu doby około 800 pociągów. Udział spółki w rynku pasażerskiego transportu kolejowego w kraju wynosi 23 proc. Właścicielem Kolei Mazowieckich jest samorząd województwa mazowieckiego.

(PAP)

ilp/ son/ gma/