Tematem rozmowy miała być ewentualna współpraca Ruchu Palikota w parlamencie w sprawie reformy emerytalnej.

"Mogę dzisiaj powiedzieć, że (...) skłaniamy się do poparcia tej reformy, w najgorszym razie wstrzymania się od głosu, ale liczymy na to, że dzisiejsza rozmowa da nam szansę nadania tej sprawie takich elementów, które pozwolą nie tylko na naszą decyzję na +tak+, ale przede wszystkim na poprawę wielu aspektów życia społecznego" - od takiej deklaracji Palikot rozpoczął spotkanie polityków RP z premierem.

Lider RP przypomniał, że jego formacja opowiada się za utworzeniem funduszu żłobkowego. W tym kontekście powiedział o kwocie 250 mln zł, "która mogłaby pomóc znacznie zwiększyć ilość miejsc w żłobkach".

Palikot mówił też o innym postulacie - dotyczącym waloryzacji progów dochodowych uprawniających do pomocy społecznej. Przypomniał, że od kilku lat nie były one waloryzowane. Palikot powiedział też, że RP chce, by tzw. badania okresowe po 60. roku życia były przeprowadzane corocznie.

Ruch Palikota - jak mówił jego lider - chce się dowiedzieć, czy rząd widzi możliwość podjęcia w tych kwestiach działań.(PAP)

hgt/ laz/ eaw/ mow/