Jak poinformowała PAP we wtorek Agnieszka Zastępa z organizacji BEST AGH Kraków, która organizuje imprezę, należy ona do największych targów pracy w Polsce.

"Jest to spotkanie pracodawców ze studentami krakowskich uczelni technicznych, którzy poszukują pracy, praktyk lub stażu" - zaznaczyła.

Podkreśliła, że Inżynierskie Targi Pracy co roku gromadzą tłumy odwiedzających: w zeszłym roku było to około 8 tysięcy studentów i absolwentów oraz przedstawiciele 49 firm. Dla pracodawców to okazja, aby pozyskać młodych pracowników, stażystów oraz praktykantów. Studenci dokonują zaś rozeznania w sytuacji na rynku pracy oraz poznają kryteria rekrutacyjne.

"Ilość wystawców jest dobrą prognozą na przyszłość dla inżynierów szukających pracy. Ta wysoka frekwencja niewątpliwie wskazuje na to że firmy potrzebują pracowników z Polski. Co więcej, szukają ich już wśród studentów i absolwentów, bo przecież to do nich skierowane są głównie targi" - zaznaczyła Zastępa.

Organizatorem targów jest Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków, czyli międzynarodowa organizacja działająca przy 91 uczelniach technicznych w 30 krajach Europy. (PAP)

rgr/ pad/