Projekt przewiduje budowę kompleksu obiektów do uprawiania sportów wyczynowych. Przewidziano budowę betonowego skateparku o różnych poziomach trudności, oraz mobilnej zadaszonej ścianki wspinaczkowej wraz z zapleczem techniczno-socjalnym. W ramach projektu przewidziano też drogę dojazdową, parking i przestrzeń do odpoczynku i rekreacji. Wnioskodawcy chcą, aby na terenie obiektu odbywały się zawody o randze krajowej.

Rzecznik zakopiańskiego urzędu miasta Szymon Zatorski zapowiedział w piątek, że zwycięski projekt będzie zrealizowany w 2015 roku. "Wnioskodawca nie wskazał lokalizacji inwestycji, dlatego będzie ona wskazana przez władze Zakopanego na terenach miejskich" – dodał.

Zwycięski projekt otrzymał 710 głosów. W sumie w drugiej edycji zakopiańskiego budżetu obywatelskiego oddano 3294 ważnych głosów. Nieważnych głosów było aż 637. "Tak duża liczba nieważnych głosów wynika z faktu, że 500 głosów posiadało nieprawidłowy numer pesel. Część osób biorących udział w głosowaniu nie było upoważnionych do głosowania – byli to np. mieszkańcy innych miast lub osoby poniżej 18. roku życia" – wyjaśnił Zatorski.

Najmniej głosów – dziesięć – uzyskał projekt umieszczenia jednolitych tablic z nazwami ulic i dzielnic Zakopanego.

Do drugiej edycji zakopiańskiego budżetu obywatelskiego zakwalifikowano 15 projektów. Wśród nich znalazły się m.in.: budowa sieci wypożyczalni rowerów, projekt artystyczno–edukacyjny mający na celu organizację koncertów, przedstawień teatralnych i wykładów, a także zajęcia sportowe.

W lipcu podsumowano pierwszą edycję budżetu obywatelskiego. Wówczas wygrał projekt budowy i modernizacji boisk sportowych oraz program sportowy dla niepełnosprawnych.

Roczny budżet Zakopanego to około 100 mln zł. (PAP)