Do Rady Miasta Krakowa z listy PO startują m.in. były Komendant Miejski Policji Wadim Dyba, walczący o budowę wschodniej obwodnicy Krakowa S7 – Sebastian Piekarek i aktywista analizujący funkcjonowanie krakowskiej komunikacji miejskiej Rafał Terkalski (kandydaci ci nie są członkami PO). W okręgu I Stare Miasto wystartuje przedsiębiorca Norbert Jacek Majchrowski. PO podkreśla, że startuje on w zupełnie innym okręgu niż prof. Jacek Majchrowski, więc nazwisko nie powinno mylić wyborców.

Wśród kandydatów PiS do rady Miasta Krakowa są m.in.: historyk sztuki, pracownik Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – Oddziału Dzieje Nowej Huty Maciej Miezian, politolog oraz pomysłodawca Polskiego Ośrodka Naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Londynie dr hab. Arkady Rzegocki.

Na listach wyborczych KWW Jacka Majchrowskiego znalazł się m.in. były dziennikarz i prezenter radiowy, obecnie nauczyciel języka angielskiego w prywatnej szkole Brian Scott oraz piłkarz Hutnika Nowa Huta Krzysztof Świątek.

Z Komitetu Wyborczego Wyborców Łukasza Gibały "Kraków Miastem dla Ludzi" wystartują m.in. znany z serialu W11 Sebastian Wątroba oraz poetka, pisarka i pieśniarka związana z Piwnicą pod Baranami Elżbieta Wojnarowska.

KWW Kraków Przeciw Igrzyskom stawia na działaczy i aktywistów lokalnych, wśród których są pomysłodawca inicjatywy Kraków Przeciw Igrzyskom, a obecnie kandydat Komitetu na prezydenta miasta Tomasz Leśniak oraz artystka i aktywistka Kolektywu Modraszek Cecylia Malik.

Z Komitetu Wyborczego Wyborców Sławomira Ptaszkiewicza „Kraków na 100 proc.” kandyduje do Rady Miasta m.in. architekt, przewodniczący Obywatelskiego Komitetu Ratowania Krakowa Mikołaj Kornecki oraz architekt Monika Bogdanowska z Politechniki Krakowskiej, córka znanego architekta i urbanisty prof. Janusza Bogdanowskiego.

O mandat radnego Nowego Sącza będzie ubiegał się znany sądecki bloger o pseudonimie Martinoff z Londynu, a faktycznie Marcin Kościsz. Jest on absolwentem Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu i zasłynął krytykowaniem obecnych władz miasta na forach internetowych. Bloger startuje z listy KWW Artura Czerneckiego Solidarni Sądeczanie. Sam Czarnecki będzie ubiegał się o fotel prezydenta Nowego Sącza z poparciem posła Arkadiusza Mularczyka – szefa nowosądeckiej Solidarnej Polski.

W Tarnowie o mandat radnego z listy PO ubiegać się będzie były trener żużlowców Unii Tarnów, a obecnie szkoleniowiec pierwszoligowego zespołu żużlowego KMŻ Lublin Marian Wardzała, ojciec posła Roberta Wardzały. Kandydatem Komitetu Wyborczego „Tarnowianie” jest Ryszard Ścigała, wieloletni prezydent miasta oskarżony o korupcję i przekroczenie uprawnień (jego proces jeszcze się nie rozpoczął).

Wśród kandydatów PiS do małopolskiego Sejmiku są m.in. przewodniczący małopolskiej Solidarności Wojciech Grzeszek, były senator Zbigniew Cichoń, syn senatora Bogdana Pęka Marek Pęk i ojciec europosła Andrzeja Dudy.

Na listach PO do sejmiku znaleźli się m.in. były wiceminister zdrowia Marek Haber oraz znany kardiochirurg prof. Jerzy Sadowski. Bardzo silna jest reprezentacja samorządowców, kandydatami PO są m.in. wiceprezydent Tarnowa Krystyna Latała, wiceprezydent Oświęcimia Maria Pędrak, burmistrz Olkusza Dariusz Rzepka, wiceburmistrz Nowego Targu Eugeniusz Zajączkowski, burmistrz Muszyny Jan Golba, burmistrz Gorlic, były wojewoda małopolski Witold Kochan, wiceburmistrz Starego Sącza Kazimierz Gizicki. Z kandydowania do małopolskiego sejmiku zrezygnował natomiast walczący o reelekcję burmistrz Zakopanego Janusz Majcher.

O mandaty radnych małopolskiego sejmiku z list PSL walczyć będą m.in. podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej Małgorzata Marcińska i podsekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury i rozwoju Janusz Żbik. (PAP)