Jak poinformował w środę rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk, pierwsze posiedzenie komisji odbędzie się w czwartek.

"Weryfikacja będzie trwała przez cały lipiec. Komisja każdy zgłoszony wniosek sprawdzi pod kątem m.in. zgodności z dokumentami planistycznymi, rzeczywistego kosztu realizacji oraz czy teren pod inwestycję należy do samorządu. Projekty zostaną także zaopiniowane przez zarządy osiedli, których dotyczą" - dodał.

Lista dopuszczonych do głosowania inwestycji zostanie ogłoszona 30 lipca na stronie internetowej miasta. Głosowanie na wybrane inwestycje będzie trwało przez cały sierpień. Mieszkańcy głos będą mogli oddać m.in. drogą pocztową lub przez internet.

Lista projektów wybranych do inwestycji znana będzie na początku września. Inwestycje, które ostatecznie wybiorą mieszkańcy w głosowaniu, zostaną wpisane do budżetu miasta.

Tegoroczny budżet obywatelski w Przemyśli wynosi 1,5 mln zł i jest 0,5 mln zł większy niż w roku ubiegłym.

W ubiegłym roku do realizacji przemyślanie wybrali cztery inwestycje: budowę parku sportu i rekreacji, placu zabaw, remonty boisk szkolnych i zakup sprzętu szkolnego dla dzieci upośledzonych umysłowo. (PAP)

huk/ mhr/