Wnioski do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego można było składać do północy z poniedziałku na wtorek. Jak poinformowała we wtorek na konferencji prasowej Dorota Piechowicz-Witoń - naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu, które koordynuje akcję, zgłoszenia wpływały niemal do ostatniej chwili.

Do urzędu wpłynęły 194 propozycje na łączną kwotę 30 mln złotych. Do podziału jest 2,5 mln złotych, z czego 2 mln trafią na realizację projektów dużych, o wartości od 100 do 500 tys. zł, 400 tysięcy na projekty średnie (od 10 do 100 tys. zł) a pozostałe 100 tys. przeznaczono na realizację projektów mikro - do 10 tysięcy złotych.

Wśród zgłoszonych propozycji znalazły się m.in. warsztaty z gimnastyki dla seniorów, plac zabaw dla dorosłych (300 tys. zł), a nawet występ kabaretowy „Pośmiejmy się na Błoniach", którego koszt realizacji oszacowano na 80 tys. złotych.

Po sprawdzeniu, czy wnioski spełniają wszystkie wymogi formalne, zostaną przekazane pod głosowanie. Ogłoszenie wyników przewidziano na 31 października 2017 roku. (PAP)

masz/ hgt/