"Początkowo, w związku z tym zdarzeniem, ruch kolejowy przez Pszczynę był wstrzymany; ok. godz. 21 wznowiono go i pociągi znów mogą tamtędy przejeżdżać" – powiedział PAP we wtorek wieczorem Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 17.30 na stacji Pszczyna. "Maszynista pociągu towarowego ruszył i minął semafor pokazujący sygnał +Stój+. Skład towarowy przejechał około 900 m i zatrzymał się w odległości ok. 200 m przed stojącym na stacji pociągiem PKP Intercity Białystok-Bielsko-Biała" – podał Jakubowski.

Okoliczności tego zdarzenia zbada teraz specjalna komisja.

Początkowo ruch przez stację Pszczyna był wstrzymany. Jak podano, regionalny przewoźnik Koleje Śląskie wprowadził komunikację zastępczą na odcinku Tychy–Czechowice Dziedzice, pociągi dalekobieżne kierowane były na zmienioną trasę przez Oświęcim, a pasażerowie pociągu Białystok-Bielsko-Biała pojechali w dalszą drogę kolejnym pociągiem.

Jakubowski przekazał, że ok. godz. 21 ruch został wznowiony. Zapewnił też, że informacje o zmianach w rozkładzie jazdy są na bieżąco przekazywane pasażerom na stacjach i przystankach.(PAP)

autor: Agnieszka Kliks-Pudlik