W budynku znajdują się w sumie 82 mieszkania, dwa lokale usługowe i 24 garaże. 62 mieszkania komunalne prawdopodobnie otrzymają mieszkańcy którzy m.in. ze względu na rewitalizację będą musieli zostać przekwaterowani - poinformował rzecznik prezydent Łodzi Marcin Masłowski.

Część lokali - 41 - powstała z dofinansowaniem BGK z Funduszu Dopłat w ramach rządowego programu wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego. Zgodnie z zasadami programu miasto zobowiązane jest teraz do powiększenia swego zasobu mieszkań socjalnych o taką samą liczbę lokali.

Budynek kosztował ok. 5,93 mln zł, a przewidywana dopłata z BGK to około 2,29 mln zł. Kolejna planowana inwestycja, na którą Łódź uzyskała dofinansowanie to budowa wielorodzinnego domu z 25 lokalami komunalnymi przy ul. Wysokiej. Koszt jego budowy ma wynieść ok. 3,5 mln zł, a przewidywana dopłata - niespełna 1,5 mln zł.

Jak poinformował w czwartek w komunikacie BGK, przez cały wrzesień będą przyjmowane kolejne wnioski na wsparcie w ramach Funduszu Dopłat w ramach tzw. jesiennego naboru, na który zostało przeznaczonych niemal 75 mln zł.

Według danych BGK po uruchomieniu w 2007 r. wieloletniego rządowego programu wsparcia budownictwa socjalnego i komunalnego Bank przyznał w sumie ponad 580 mln zł dofinansowania na realizację ponad 970 przedsięwzięć w całej Polsce, których łączna wartość wynosi niemal 2 mld zł.

Dzięki temu powstało ponad 11,7 tys. mieszkań oraz ponad 800 miejsc noclegowych, a kolejne 2715 lokali/miejsc jest w trakcie realizacji. BGK negocjuje też warunki kolejnych 79 umów, które - według jego danych - powinny zaowocować powstaniem 1014 mieszkań. (PAP)