Z ustaleń śledczych wynika, że w handel narkotykami zaangażowanych było łącznie 13 osób, w tym 10 studentów. Mężczyźni, w wieku od 19 do 33 lat, od połowy 2011 roku do marca 2012 r. rozprowadzali marihuanę wśród m.in. studentów i mieszkańców warszawskich domów studenckich" - poinformował we wtorek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura.

Śledztwo wszczęto w marcu 2012 roku, gdy w jednym z akademików przy ulicy Żwirki i Wigury policja zatrzymała 20-letniego mężczyznę. W jego pokoju ukrytych było kilkadziesiąt gramów marihuany, waga elektroniczna i foliowe woreczki do porcjowania narkotyków.

W trakcie przeszukań u pozostałych zatrzymanych mężczyzn, oprócz marihuany, zabezpieczono także młynki służące do mielenia suszu roślinnego, bibułki i woreczki oraz wagi elektroniczne.

Oskarżeni mężczyźni objęci są dozorami policji i nie mogą opuszczać kraju. "Dwóch oskarżonych złożyło wnioski o skazanie ich bez przeprowadzenia rozprawy i wymierzenie im kar uprzednio uzgodnionych z prokuratorem" - poinformował Ślepokura.

gdyj/ bno/ mag/