W tegorocznej edycji konkursu - organizowanego przez firmę Microsoft - wszystkie drużyny będą miały możliwość wzięcia udziału w szkoleniach z zakresu opracowania kompleksowej strategii komercjalizacji projektu. Najbardziej zaangażowane zespoły otrzymają propozycję wsparcia kapitałowego projektu, a tym samym ułatwienie realizacji marzeń o własnym start-upie.

„Polscy studenci od wielu lat odnoszą niesamowite sukcesy w konkursie Imagine Cup. Jestem przekonana, że dzięki nowemu programowi wsparcia biznesowego rozwiązania zgłoszone do Imagine Cup staną się innowacyjnymi start-upami, a w niedalekiej przyszłości odniosą ogromny sukces rynkowy” – powiedziała manager ds. programów akademickich w polskim oddziale Microsoft, Agata Dudar.

Przeczytaj także: Ruszył projekt "Go Creative - Biznes na Start"

Program wsparcia będzie realizowany przy współpracy z Zernike Meta Ventures. To fundusz wchodzący w skład europejskiej grupy kapitałowej Meta Group, specjalizującej się w doradztwie w zakresie komercjalizacji biznesu oraz finansowaniu projektów typu start-up.

Nadzór operacyjny nad programem obejmą: Jacek Błoński – partner zarządzający Zernike Meta Ventures, związany od wielu lat z branżą venture capital i aniołów biznesu – oraz Marcin Franc – wieloletni partner Microsoft, przedsiębiorca z niemal dziesięcioletnim doświadczeniem w branży IT.

„Od zawsze traktowałem rozwój szeroko pojętego software’u jako proces twórczy, a konkurs Microsoft Imagine Cup jest bez wątpienia jedną z lepszych inicjatyw, dzięki której młodzi artyści mogą zaprezentować tworzone przez siebie +dzieła+. Niejednokrotnie prezentowane przez nich projekty to gotowe pomysły na własny biznes, a dzięki naszemu programowi akceleracji staną się innowacyjnymi start-upami, konkurencyjnymi zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym” – podkreśla Marcin Franc.

Przeczytaj także: Lubelskie: studencie zyskaj nawet 35 tys. zł na własny biznes

W Polsce uczestnicy rywalizować będą najpierw w finałach krajowych, a najlepsi - dostaną się do finału światowego. W tym roku drużyny walczą o nagrody m.in. w dziedzinach: projekty społeczne, innowacje, gry, a także Code Hunt. (PAP)