„Wczoraj do pana prezydenta zwróciłem się z prośbą, aby wyraził zgodę na to, bym wrócił do realnej gospodarki. Lepiej się chyba czuję, jeżeli chodzi o kwestię działań gospodarczych niż w przypadku administrowania” - powiedział na konferencji prasowej Tomasik.

 

Dodał, że powodem jego decyzji nie były spory z prezydentem. "Wskazuję z całą mocą, że są to kwestie pewnego wyboru zawodowego" - dodał Tomasik. Poinformował, że otrzymał dwie propozycje pracy w "sferze gospodarczej".

 

Prezydent Jędrzejczak powiedział, że poprosił odchodzącego zastępcę, aby po zakończeniu misji w urzędzie, wrócił do pełnienia funkcji jego doradcy ds. gospodarczych.

 

Tomasik został powołany na wiceprezydenta Gorzowa w lutym ub. roku. Zastąpił na tym stanowisku Urszulę Stolarską. Tadeusz Tomasik był długoletnim dyrektorem gorzowskiego oddziału Banku Handlowego, a potem dyrektorem Banku Gospodarstwa Krajowego w Szczecinie. Przed objęciem funkcji wiceprezydenta Gorzowa społecznie pełnił funkcję pełnomocnika prezydenta ds. finansowych.

Jako wiceprezydent ds. eksploatacji Tomasik sprawuje nadzór nad wydziałami: dróg i transportu publicznego, komunikacji, gospodarki komunalnej, majątku i działalności gospodarczej i inwestycji. Na razie nie wiadomo, kto będzie jego następcą. (PAP)

 

mmd/ son/ mag/