Wartość całkowita przedsięwzięcia przekracza 2,3 mln zł. Reszta środków pochodzić będzie z budżetu powiatu pilskiego.

Po uruchomieniu nowej pracowni, w Pile będą wykonywane zabiegi ablacji, pozwalające na leczenie niektórych zaburzeń rytmu serca tj. migotania przedsionków. Do tej pory pacjenci kierowani byli na takie zabiegi do Bydgoszczy lub Poznania.

Pracownia elektrofizjologii powstaje w ramach oddziału kardiologicznego z pracownią hemodynamiki. Dzięki pozyskanym środkom możliwe będzie nabycie wartego ok. 1,4 mln zł kardioangiografu wraz z wyposażeniem dodatkowym. Resztę środków pochłonie dostosowanie pomieszczeń i niezbędne prace budowlane.

Biuro prasowe Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego poinformowało w piątek, że wicewojewoda Marlena Maląg podpisała decyzję w sprawie przekazania dofinansowania na realizację tego zadania. Środki zostaną uruchomione w dwóch transzach.

"Dzięki dotacji szpital będzie mógł zakończyć tak ważną dla mieszkańców Piły i regionu pilskiego inwestycję. Jej sfinalizowanie wpłynie nie tylko na poprawę jakości opieki zdrowotnej, ale przede wszystkim zwiększy dostępność mieszkańców do wysokospecjalistycznych świadczeń opieki zdrowotnej" - powiedziała wicewojewoda Maląg.

W tym roku powiat pilski pozyskał na potrzeby miejscowego szpitala kilkanaście milionów złotych. W ub. miesiącu starosta pilski Eligiusz Komarowski poinformował, że lecznicy i samorządowi udało się zdobyć blisko 6 mln zł ze środków unijnych na przebudowę i doposażenie SOR, modernizację podjazdu oraz drogi dojazdowej do lądowiska. (PAP)