987 jest numerem telefonu Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Podczas tej zimy na terenie województwa mazowieckiego bezdomni mają do dyspozycji 71 placówek (w tym 26 w Warszawie) posiadających łącznie 3493 miejsca (m.in. 1498 w Warszawie, 95 w Radomiu, 55 w Ostrołęce, 73 w Płocku, 40 w Siedlcach). Są to zarówno noclegownie i schroniska oferujące czasowy pobyt i pełne wyżywienie, jak też hostele zapewniające stałe lub czasowe zamieszkanie, wyżywienie oraz kompleksową opiekę wspomagającą - poinformowała Biały. Wyodrębniono oddzielne placówki dla kobiet, mężczyzn, matek z dziećmi i dorosłych.

Na Mazowszu działa też 25 jadłodajni i punktów żywienia (10 w stolicy), wydających dziennie ponad 5 tys. posiłków (ok. 2,3 tys. w Warszawie). W czasie nadchodzącej zimy będą także działały punkty pomocy medycznej – w Łaźniewie w powiecie warszawskim zachodnim (al. Księży Orionistów 1), Radomiu (ul. Główna 16) oraz w Warszawie (ul. Wolska 172). W stolicy do dyspozycji bezdomnych jest także pralnia (ul. Grochowska 259a).

Pełna lista miejsc, które przyjmują bezdomnych znajduje się na stronie internetowej www.mazowieckie.pl, w zakładce Pomoc Społeczna - pomoc dla bezdomnych. (PAP)

kno/ abr/