Z danych widniejących na stronie internetowej komisji wyborczej wynika, że sojusz trzech ugrupowań związanych z opozycyjnym Indyjskim Kongresem Narodowym (INC-I) zdobył ponad 160 mandatów w liczącym 243 miejsca parlamencie stanowym.

Wybory w Biharze na północnym wschodzie Indii były postrzegane jako plebiscyt popularności obecnych rządów BJP pod wodzą Modiego i jego programu gospodarczego.

Porażka w Biharze jest drugim z rzędu złym wynikiem dla BJP. Na początku roku ugrupowanie to zostało rozgromione w wyborach stanowych w stołecznym Delhi na rzecz populistycznej Partii Zwykłego Człowieka, co wskazywało na rozczarowanie Indusów tym, że wyborcze obietnice Modiego nie zostały spełnione już w pierwszym roku jego rządów. Potwierdziło też, że BJP jest partią zamożnej klasy średniej, a nie biedoty, stanowiącej dwie trzeciej ludności indyjskiej stolicy. Dla biedoty ważniejszym problemami okazały się drożyzna czy bezrobocie, a nie przyjazny biznesowi budżet i uznanie zagranicznych inwestorów.

Stan Bihar jest drugim najludniejszym stanem Indii; zamieszkuje go około 100 milionów ludzi. Jest również jednym z najbiedniejszych stanów Indii. (PAP)