„Środowisko skupione wokół Porozumienia ukonstytuowało się podczas organizowanych od 2007 roku konferencji Interakcja – Integracja. W spotkaniach tych biorą udział przedstawiciele centrów nauki, muzeów, instytucji, czasem niewielkich stowarzyszeń udostępniających interaktywne wystawy i organizujących wydarzenia popularyzujące wiedzę” – poinformowała w przesłanym PAP komunikacie rzecznik prasowa warszawskiego Centrum Nauki Kopernik, Katarzyna Nowicka.
 
To właśnie w CNK spotkali się we wtorek przedstawiciele organizacji uczestniczących w porozumieniu.
 
„Pomimo różnych form działania łączy nas rozbudzanie ciekawości świata, podkreślanie roli indywidualnego doświadczenia, zaangażowania, kreatywności i krytycznego myślenia. Prowadzimy nieformalną działalność edukacyjną, wspomagamy lepsze rozumienie nauki i inspirujemy dialog społeczny na temat jej roli” – czytamy w komunikacie.
 
Zdaniem uczestników wtorkowego spotkania wspólnie mają szansę realizować przedsięwzięcia o charakterze ogólnopolskim i rozwijać współpracę międzynarodową. „Chcemy razem zabierać głos w debacie publicznej i wyznaczać wysokie standardy działań, propagować dobre praktyki i przyczyniać się do rozwoju kraju przez naukę i nowoczesną edukację” – deklarują w przesłanym komunikacie.
 
Lista organizacji, które przystąpiły do porozumienia.