Nocne repetytorium z wiedzy o społeczeństwie dla maturzystów po raz czwarty przygotowują wykładowcy z Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW - informuje biuro prasowe UW.

 
Zajęcia prowadzić będzie 13 doświadczonych wykładowców akademickich m.in. prof. Konstanty Adam Wojtaszczyk czy prof. Edward Haliżak. Będzie można posłuchać m.in. o integracji europejskiej, ustroju RP, współczesnych problemach społecznych czy globalizacji.
 
Czy dobrym pomysłem jest uczenie się nocą? "Pamięć długotrwała lepiej działa w godzinach późnopopołudniowych oraz wieczornych. Także racjonalnie patrząc to rzeczywiście lepiej uczyć się wieczorem" – mówi prof. Ewa Czerniawska, dziekan Wydziału Psychologii. Przestrzega jednak, że nie warto zachęcać nikogo do zarywania nocy, jeśli nie możemy się później porządnie wyspać. Podczas snu – jak mówi prof. Czerniawska – konsolidowane są ślady pamięciowe, czyli mówiąc mniej naukowym językiem nasz mózg zapisuje nowe informacje. Ważne jest też to, aby do nauki się przygotować. Najlepiej być wypoczętym, a chwilę przed wykładem, dosłownie 5-10 minut, zaktywizować umysł. Może to być przejrzenie notatek lub konspektu zajęć.
 
Uczestnictwo w wykładach jest bezpłatne. –"Wystarczy na stronie Wydziału, kliknąć w baner promujący akcję, wypełnić kwestionariusz osobowy i czekać na potwierdzenie – mówi dr Anna Jupowicz-Ginalska z WDiNP. – Osobom, które zdecydują się na tę opcję, gwarantujemy miejsca siedzące w auli. Można oczywiście po prostu przyjść ponieważ wykłady będą transmitowane do innych sal. Miejsc, więc nie zabraknie".
 
Zajęcia odbędą się od 23 do 25 kwietnia w auli im. Adama Mickiewicza w Auditorium Maximum przy Krakowskim Przedmieściu 26/28. Początek o godz. 20.30. Wykłady kończyć się będą ok. 3.30 w nocy. W tym roku budynek będzie czynny do godz. 6 rano.