Jak poinformowało PAP biuro prasowe łódzkiej policji, od poniedziałku 21 maja do środy 4 lipca tego roku grupa 30 studentów wydziału filologicznego UŁ obędzie w komendzie policji praktyki zawodowe. Przez całą dobę - w tzw. systemie trójzmianowym - będą w tym czasie pomagać policjantom podczas przyjmowania ewentualnych zgłoszeń od cudzoziemców, którzy przyjadą na mistrzostwa do Polski.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że wielu obcokrajowców wybrało centrum Polski jako bazę noclegową. Część z nich będzie wyjeżdżała z Łodzi na mecze w Warszawie, Wrocławiu czy Poznaniu. W mieście zorganizowane zostaną strefy kibica.

Zdaniem policji "wiąże się to ze sporymi wyzwaniami dla służb mundurowych, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim osobom przebywającym czasowo jak i mieszkającym na stałe na terenie województwa łódzkiego". Dlatego, aby zapewnić "właściwą i szybką reakcję na zgłoszenie zdarzenia przez osobę, która nie zna języka polskiego" podpisano porozumienie z uczelnią. (PAP)

Podobne informacje na www.2012euro.pap.pl

jaw/ gma/