Organizatorem cyklu warsztatów akademickich „Praca w wakacje, legalnie i bezpiecznie – ubezpieczenia społeczne w praktyce” jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie.
Celem spotkań jest przedstawienie zagadnień dotyczących legalności i bezpieczeństwa przy podejmowaniu pracy nie tylko w kraju, ale i za granicą.
„Wraz ze zbliżającym się okresem wakacji wśród studentów oraz uczniów wzrośnie chęć podjęcia pracy krótkoterminowej, dorywczej, zarówno w Polsce jak i za granicą. Na warsztatach uczestnicy dowiadują się co robić, aby uniknąć nieprawidłowości i nadużyć, często związanych z nieuregulowanym wykonywaniem pracy” – wyjaśnił Wojciech Dyląg z ZUS, jeden z prowadzących szkolenia.
Podczas warsztatów pracownicy ZUS omawiają m.in. zakres ubezpieczeń społecznych i przysługujących świadczeń, wskazują prawne formy świadczenia pracy oraz przybliżają problematykę wypadków przy pracy. Uczestnicy mogą także poznać system prawny oraz sposoby i procedury kontroli legalności zatrudnienia.
Najbliższe tego rodzaju szkolenia odbywać się będą od soboty do wtorku dla studentów Wyższej szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie oraz Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej w Rzeszowie.
W ubiegłym tygodniu w takich warsztatach wzięli już udział studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego, Politechniki Rzeszowskiej, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu i Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. (PAP)

Dowiedz się więcej z książki
Metodyka sporządzania umów gospodarczych
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł