Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła już kolejny konkurs z programu "Inteligentny Rozwój" na lata 2014-2020. 
"Liczymy, że wsparcie firm w prowadzeniu działalności eksportowej zaowocuje umocnieniem wizerunku Polski oraz upowszechnieniem polskich marek na zagranicznych rynkach" – podkreśliła cytowana we wtorkowym komunikacie wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. 
Ministerstwo Rozwoju wyjaśniło, że na wsparcie mogą liczyć przedsiębiorstwa prowadzące działalność eksportową, posiadające innowacyjny wyrób lub usługę oraz "budujące potencjał do bycia marką rozpoznawalną na rynkach międzynarodowych". Jak podkreślił resort, preferowane będą firmy, które wdrożyły, zleciły, bądź zakupiły prace badawczo-rozwojowe, albo prowadzą je samodzielnie. 
Program "Inteligentny Rozwój" na lata 2014-2020 ma pobudzić innowacyjność polskiej gospodarki. Jednym z jego zadań jest dofinansowanie innowacyjnych projektów firm od fazy pomysłu do wprowadzenia nowych lub ulepszonych rozwiązań na rynek. Ma on także promować współpracę biznesu i nauki. 
Jest on drugim pod względem budżetu programem na lata 2014-2020 i największym w Unii Europejskiej finansującym badania, rozwój oraz innowacje. Na jego realizację przeznaczono ponad 10 mld euro (8,6 mld euro z funduszy UE).
 

 

Dowiedz się więcej z książki
Poradnik prawny dla e-biznesu
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł