Renata Krupa-Dąbrowska

Artykuły autora

Decyzja środowiskowa także przy koncesji na węgiel

Środowisko Prawo gospodarcze

Koniec taryfy ulgowej. Sejm zdecydował, że decyzje środowiskowe będą także niezbędne w przypadku przedłużania koncesji na wydobycie węgla brunatnego. To pokłosie sporu między Polską a Czechami o elektrownię Turów, którym obecnie zajmuje się Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

15.06.2021

Rząd proponuje usprawnienia na rynku mocy

Rynek

We wtorek Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o rynku mocy oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra klimatu i środowiska. Nowe rozwiązania mają zapewnić sprawne funkcjonowanie wewnętrznego rynku energii oraz spełnienie unijnych wymagań dotyczących polityki ochrony środowiska.

15.06.2021

Rząd poprawia system wywozu śmieci - samorządy obawiają się kolejnych kosztów

Samorząd terytorialny

Szykuje się kolejna rewolucja w komunalnej gospodarce odpadami. Rząd przyjął projekt przepisów, dzięki którym właściciele nieruchomości niezamieszkanych mają zostać objęci komunalnym systemem wywozu odpadów, w blokach mają pojawić się inteligentne pojemniki na śmieci. Ograniczona zostanie również maksymalna stawka opłat na podstawie metody „od ilości zużytej wody”

15.06.2021

Rząd nie wykonał wyroku TK, tysiące spółdzielczych mieszkań nadal w luce prawnej

Wymiar sprawiedliwości Budownictwo

W sobotę, 19 czerwca, wchodzi w życie wyrok Trybunału Konstytucyjnego, a przestanie obowiązywać przepis, który pozbawił członkostwa przeszło pół miliona osób mieszkających we własnościowych lokalach w blokach stojących na gruntach, do których spółdzielniom nie przysługuje żaden tytuł prawny. Nie ma jednak nowych przepisów, będzie więc luka w prawie i spory bałagan.

15.06.2021

Jest rozporządzenie o nowych limitach - więcej gości w hotelach i siłowniach, otwarte dyskoteki

Małe i średnie firmy Koronawirus

W hotelach oraz w obiektach wypoczynkowych limit zajętych pokoi będzie wynosić 75 a nie jak dziś 50 proc. Nie będą do niego włączane dzieci do 12. roku życia - wynika z opublikowanego w piątek wieczorem rozporządzenia. Otwarte mają być też kluby i dyskoteki, a w kinach można będzie kupować posiłki. W siłowniach będzie mogło ćwiczyć więcej osób. Nadal obowiązuje noszenie maseczek

11.06.2021
1  2  3  4  5  6  7  8  9    12