Renata Krupa-Dąbrowska

Renata Krupa-Dąbrowska

Redaktor prowadząca sekcję Prawo w biznesie

Całe swoje życie zawodowe związała z dziennikarstwem prawnym. Wiele lat pracowała m.in. w „Gazecie Prawnej ” oraz w dzienniku „Rzeczpospolita”, gdzie specjalizowała się w prawie nieruchomości, budowlanym, planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, samorządzie terytorialnym oraz ochronie środowiska.

Kontakt: Renata.Krupa@wolterskluwer.com

Artykuły autora

Kolejne zmiany w ustawie ukraińskiej, tym razem w sprawie pustostanów i pracy

Samorząd terytorialny Ukraina

W przyszłym tygodniu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji planuje przedstawić projekt zmian ustawy o pomocy uchodźcom z Ukrainy. Znajdą się w nim rozwiązania dotyczące rynku pracy, opieki nad dziećmi, kursów językowych, a także zagospodarowania przez samorządy pustostanów. Projekt jest już w wykazie prac legislacyjnych rządu.

21.05.2022

Wyciek danych osobowych w urzędzie miasta, skopiowano dane na pendrive

Samorząd terytorialny RODO

Burmistrz Wronek w woj. Wielkopolskim poinformował o wycieku danych osobowych z urzędu. - Doszło do wykonania nieautoryzowanej kopii danych osobowych z komputera służbowego przez jednego z pracowników – podał. O sprawie powiadomiono Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

20.05.2022

Ukraina zapowiada odszkodowania za zniszczone zakłady, ale można też pozywać Rosję

Prawo gospodarcze Ukraina

Zniszczenia wojenne w Ukrainie dotknęły także polskie firmy. Uzyskanie odszkodowania nie będzie jednak proste. Ukraiński parlament pracuje nad ustawą, która ma rekompensować poniesione straty, ale prawnicy nie mają złudzeń, że będzie to trudne. Skala zniszczeń jest ogromna, a możliwości napadniętego państwa ograniczone. Sugerują przygotowywanie pozwów wobec państwa - agresora.

20.05.2022

Państwa unijne i PE porozumiały się w sprawie przepisów o magazynowaniu gazu

Prawo gospodarcze Ukraina

Państwa członkowskie i Parlament Europejski porozumiały się w sprawie nowych przepisów dotyczących magazynowania gazu w Unii Europejskiej. Nowe regulacje to odpowiedź UE na agresję Rosji wobec Ukrainy i wynikające z tego zagrożenie, że w Europie może zabraknąć błękitnego paliwa.

19.05.2022
1  2  3  4  5  6  7  8  9    102
ukraine Переклади на українську
poland Przetłumacz na polski