Happening przeprowadzą studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Jak poinformował we wtorek rzecznik uczelni Przemysław Pawlak akcja ma zwrócić uwagę pieszych na zagrożenia w ruchu drogowym oraz poprawić ich bezpieczeństwo.
Akcja "Bezpieczna droga z WSPiA" potrwa dwa dni; we wtorek po południu, od godz. 14, i w środę rano.
Studenci przebrani za śmierć, z kosami w dłoni pojawią się na czterech dużych i ruchliwych przejściach dla pieszych: na al. Rejtana, ul. Kopisto, al. Powstańców Warszawy i al. Cieplińskiego w Rzeszowie. Będą rozdawać przechodniom opaski odblaskowe i przeprowadzać pieszych przez jezdnię.
Happening organizowany jest w ramach IV Podkarpackiego Młodzieżowego Święta Bezpieczeństwa Wewnętrznego, które odbędzie się w środę. W jego czasie przewidziano pokazy minersko-pirotechniczne, pożarnicze, tłumienie buntu więźniów, symulację wypadku drogowego oraz prezentacje wyposażenia służb i instytucji ochrony bezpieczeństwa. Będą także konferencje i prelekcje naukowe, a także konkurs o puchar Komendanta Głównego Policji. Udział w imprezie zapowiedziało prawie 20 różnych służb mundurowych i stowarzyszeń.
Święto rozpocznie obchody 5-lecia realizowanego przez WSPiA Programu Edukacyjno-Badawczego "Bezpieczna przyszłość", który ma na celu promowanie szeroko rozumianej edukacji prawnej oraz edukacji na rzecz bezpieczeństwa.(PAP)