Jak informuje Gazeta Uniwersytecka, jednym z komponentów projektu było wybudowanie trzybryłowego kompleksu Wydziału Nauk Technicznych. Nowa inwestycja powstała w miejscu wyburzonych laboratoriów i hali maszyn. Kompleks o powierzchni 6000 metrów będzie służył studentom kierunków: Edukacja Techniczno-Informatyczna, Mechanika i Budowa Maszyn, Technika Rolnicza i Leśna, Energetyka, Inżynieria Bezpieczeństwa, Mechatronika. Prace budowlane pochłonęły 15 mln zł a około 8 mln złotych przeznaczono na zakup aparatury badawczej.
 
Wydział wzbogacił się m.in. w mobilne stanowisko badawcze do celów rolnictwa precyzyjnego. W jego skład wchodzi ciągnik rolniczy, który jest doposażony w układ tzw. automatycznej jazdy równoległej oraz automat do pobierania prób glebowych. System umożliwia zmienne dawkowanie np. nawozów mineralnych przy współpracy z maszynami fabrycznie wyposażonymi w odpowiednie sterowniki umożliwiające współpracę z komputerem ciągnika i odbiornikiem GPS montowanym na ciągniku.
 
Inny zakup to mikortowardościomierz innovatest serii 400 wyposażony w obiektywy, wgłębnik umocowany do automatycznego obrotowego uchwytu, mikroprocesor, podświetlany wyświetlacz i kamerę cyfrową wysokiej rozdzielczości.
 
Kolejnym sprzętem zakupionym dzięki unijnym funduszom jest dwuosiowa hamownia obciążeniowa w wersji wolnostojącej. Jest to urządzenie zamontowane w laboratorium pojazdów. Hamownia pozwala na dokonywanie pomiarów mocy i momentu obrotowego silnika, mocy przekazywanej na koła, strat układu przeniesienia napędu.
 
Rektor UWM prof. Józef Górniewicz podkreśla, że od 2009 roku udało się wybudować lub zmodernizować 15 obiektów a trzy inwestycje są jeszcze realizowane. Trwa budowa nowego obiektu szpitala, budowa laboratorium drogownictwa oraz ostatnia inwestycja projektu Techno - modernizacja kotłowni, która zostanie zaadaptowana na Centrum Edukacji Technologicznej. Wszystkie zadania inwestycyjne pochłonęły ponad pół miliarda złotych.
 
PAP - Nauka w Polsce