Jak podała, prof. Sczygiol, który był jedynym kandydatem, zdobył w czwartek "zdecydowaną większość głosów".
Prof. Sczygiol (ur. w 1955 r.) ukończył studia na Wydziale Metalurgicznym Politechniki Częstochowskiej. W macierzystej uczelni pracuje od 1980 r. Nominację profesorską otrzymał w 2012 r.
Jego zainteresowania naukowe obejmują szeroko pojęte odlewnictwo i modelowanie zjawisk termomechanicznych. Ponadto w swojej pracy naukowej skupia się m.in. na modelowaniu numerycznym, a także na technice tworzenia oprogramowania.
Poprzednim rektorem Politechniki Częstochowskiej przez dwie kadencje była prof. dr hab. Maria Nowicka-Skowron.
O sprawie wyborów na Politechnice Częstochowskiej zrobiło się głośno w ostatnim czasie z powodu sporu, jaki zaostrzył się między studentami a władzami uczelni.

LEX Prawo Oświatowe - zamów darmowy dostęp na 7 dni>>

Dotyczył on m.in. tegorocznych wyborów przedstawicieli studentów do kolegium elektorów uczelni na dwóch wydziałach oraz działania Samorządu Studentów Politechniki Częstochowskiej. Studenci grozili strajkiem. Rektor przyjęła jednak ich postulaty, w wyniku których rezygnację z funkcji prorektora ds. nauczania złożył prof. Andrzej Rusek.
Politechnika Częstochowska - największa techniczna szkoła wyższa w regionie częstochowskim - powstała w 1949 r. jako Szkoła Inżynierska z jednym Wydziałem Mechanicznym. Obecnie studenci kształcą się na sześciu wydziałach. Od początku istnienia uczelni jej mury opuściło ponad 68 tys. absolwentów.(PAP)

 

Dowiedz się więcej z książki
Prawo autorskie
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł