„Wykorzystanie wydawanych przez uczelnię elektronicznych legitymacji studenckich jako nośników elektronicznych biletów lokalnego transportu zbiorowego to rozwiązanie, które jest bardzo korzystne dla naszych studentów. Cieszę się, że możemy wyjść naprzeciw ich potrzebom i zaoferować im bardzo istotne ułatwienie” – powiedział przed podpisaniem umowy rektor UŁ prof. Włodzimierz Nykiel.
 
Studenci UŁ posiadający elektroniczne legitymacje chcąc skorzystać z funkcji Migawki będą musieli złożyć odpowiedni wniosek (za pośrednictwem internetu lub w formie papierowej), a następnie w biurze obsługi klienta MPK aktywować Migawkę w swojej legitymacji. Zdaniem prezesa MPK-Łódź Zbigniewa Papieskiego ta procedura wkrótce ulegnie jednak uproszczeniu.
 
„Do końca października powinna zostać uruchomiona forma aktywacji Migawki podczas kontroli biletów. Dzięki temu nie trzeba będzie odwiedzać biura obsługi klientów” – wyjaśnił Papierski.
 
Prezes łódzkiego przewoźnika ma nadzieję, że połączenie legitymacji UŁ z Migawką MPK spopularyzuje wśród studentów korzystanie z miesięcznych abonamentów za przejazd komunikacją miejską.
 
„W Łodzi studiuje ponad 120 tys. osób, z tego ponad 40 tys. na UŁ. To dla nas znacząca grupa klientów. Myślę, że znaczna część z nich będzie chciała korzystać z biletu miesięcznego” – powiedział Papierski.
 
Uniwersytet Łódzki jest pierwszą uczelnią w Łodzi, która przystąpiła do projektu związanego z połączeniem Migawki i legitymacji studenckiej. Szef MPK zapowiedział, że to jednak nie koniec zmian dot. sposobu płatności za bilety miesięczne.
 
„Wkrótce zostanie uruchomiona elektroniczna Migawka w telefonie komórkowym” – wyjaśnił Papierski.