Do udziału w VII edycji programu International Student Business Forum organizowanego przez firmę Deloitte, jedną z największych na świecie firm doradczo-audytorskich, zgłosiło się ponad 500 studentów z całego kraju. W kilkuetapowej rekrutacji pod uwagę brano wiedzę merytoryczną kandydatów, ich zdolności analityczne, umiejętności pracy w zespole, zainteresowania oraz potencjał przywódczy. W konkursie studenci zmagali się w czterech zakresach tematycznych - poinformował rzecznik AGH, Bartosz Dembiński.
 
W kategorii Rachunkowość i Audyt zwyciężyła Julia Kucharska z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Z kolei Jacek Podlewski z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie był najlepszy w kategorii Doradztwo dla Instytucji Finansowych. Natalia Ogorzałek ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie wygrała w tematyce fuzji i przejęć, a inny student SGH, Piotr Jakubowski - triumfował w kategorii konsulting.
 
Zwycięzcy regionalni z 18 krajów, w tym czterech finalistów z Polski, spotkają się w marcu na kilkudniowych warsztatach w Bangkoku, podczas których będą oni rozwiązywać rzeczywiste problemy biznesowe. Spotkanie laureatów w Tajlandii ma dawać także okazję pracy w wielokulturowym zespole oraz poznanie najnowszych koncepcji biznesowych.
 
"Rekrutacja do programu była dla mnie wyzwaniem nie tylko pod względem merytorycznym, ale też pod względem umiejętności miękkich, którymi musieliśmy się wykazać, a które w dzisiejszym świecie stają się coraz ważniejszym aspektem w biznesie. Spotkanie się ze studentami z 18 krajów oraz sprawdzenie się w międzynarodowym środowisku, którą daje ISBF, stwarza wyjątkową szansę zdobycia kolejnych doświadczeń zawodowych oraz zawiązania nowych znajomości" – powiedziała Julia Kucharska, jedna z laureatek konkursu.