Akt oskarżenia w tej sprawie dotyczy lat 2002-2012. Według prokuratury Ż. miał czterokrotnie dopuścić się gwałtu, z czego dwóch wspólnie z innym oskarżonym w tej sprawie - Arturem C. Były radny SLD został również oskarżony o próby gwałtu oraz o stalking. Zdaniem prokuratury, miał również kilkanaście razy wykorzystywać swe stanowisko do nakłaniania studentek do spotkania. W akcie oskarżenia wskazano, że uzależniał zaliczenie egzaminu od spotkań o charakterze seksualnym.
Zdaniem prokuratury w tej sprawie pokrzywdzonych zostało 21 kobiet. Ze względu na ich dobro sąd wyłączył jawność procesu.
Obrońca Ż., mecenas Andrzej Malicki w rozmowie z dziennikarzami powiedział, że oskarżony nie przyznaje się do postawionych mu zarzutów. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.
Piotr Ż. pełnił funkcję kierownika Zakładu Socjologii Sfery Publicznej w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 2002-2006 był radnym Rady Miejskiej Wrocławia. Od grudnia 2010 r. był przewodniczącym Komisji Kultury, Nauki i Edukacji w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Ż. został zatrzymany przez policję w lutym 2013 r. (PAP)

Wrocław: były wykładowca uniwersytetu oraz radny odpowie za gwałt>>

Dowiedz się więcej z książki
Akta karne dla aplikantów
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł