"W czwartek rano decyzja Sejmu, czy projekt ustawy antyterrorystycznej zostanie wprowadzony do porządku obrad, decyzja w tej sprawie nie zapadła na Konwencie Seniorów" - powiedziała PAP Kidawa-Błońska. Jak dodała, kluby PO i Nowoczesnej zgłosiły sprzeciw wobec tego punktu.

Kidawa-Błońska poinformowała, że w czwartek rano posłowie zdecydują też, czy tego dnia Sejm zajmie się projektem nowelizacji ustawy o zawodzie fizjoterapeuty, autorstwa PiS. W czwartek głosowania w Sejmie są zaplanowane na godzinę 9.

Rządowy projekt ustawy o działaniach antyterrorystycznych przygotowano w odpowiedzi na wzrost zagrożenia terrorystycznego na świecie. Jej podstawowym celem ma być podniesienie efektywności działania polskiego systemu antyterrorystycznego, a przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa obywateli. Projektowana ustawa ma doprowadzić do lepszej koordynacji działań służb i doprecyzować zasady współpracy między nimi. Ma też zapewnić możliwość skutecznych działań w przypadku podejrzenia wystąpienia przestępstwa o charakterze terrorystycznym oraz odpowiedniego reagowania w sytuacji jego popełnienia. (PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

mrr/ eaw/ je/