Agnieszka Matłacz

Agnieszka Matłacz

Redaktor sekcji Kadry i BHP

Od 12 lat związana z Wolters Kluwer – najpierw w redakcji LEX, tworzącej Vademecum Doradcy Podatkowego, później przy publikacjach dla rzeczoznawców majątkowych, specjalistów prawa ochrony środowiska czy prawa budowlanego. Była też wydawcą newsletterów.

Kontakt: Agnieszka.Matlacz@wolterskluwer.com

Artykuły autora

Bezpłatne leki dla dzieci i osób 65+ być może już od września

Pacjent Farmacja

Program bezpłatnych leków obejmuje obecnie osoby 75 plus. Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało jego rozszerzenie na osoby 65 plus oraz dzieci i młodzież do 18. roku życia. Minister zdrowia Adam Niedzielski podał, że zmiany w programie wejdą w życie najpóźniej od stycznia 2024 roku, ale być może już wcześniej, bo we wrześniu bieżącego roku. Wskazał też, które leki będzie można otrzymać bezpłatnie.

29.05.2023

Upływa kadencja prezesa Izby Karnej SN. Zastąpi go sędzia Zbigniew Kapiński

Wymiar sprawiedliwości

26 maja to ostatni dzień kadencji prezesa Izby Karnej Sądu Najwyższego sędziego Michała Laskowskiego. Zastąpi go sędzia Zbigniew Kapiński. Wyboru prezesa izby dokonał prezydent, do którego trafiły trzy kandydatury: "starzy" sędziowie - Kazimierz Klugiewicz i dotychczasowy prezes Izby Karnej Sądu Najwyższego Michał Laskowski oraz "nowy" Zbigniew Kapiński.

26.05.2023

Rośnie liczba dłużników alimentacyjnych i ich zadłużenie

Domowe finanse

Przybywa długów alimentacyjnych, dłużników, rośnie też przeciętna wartość zaległości. Szacunki wskazują, że już około milion dzieci nie otrzymuje alimentów. Suma nieuregulowanych alimentów na koniec marca br. przekroczyła rekordowe 14,3 mld zł, a średni dług wzrósł do 49,4 tys. zł - wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

26.05.2023

Numer rachunku i PESEL to najczęstsze błędy przy składaniu wniosków o 500+

Domowe finanse

Od 1 czerwca rozpoczyna się nowy okres świadczeniowy programu 500+. ZUS będzie wypłacał świadczenia na podstawie wniosków złożonych w tym roku. Przed wysłaniem wniosku należy sprawdzić wszystkie dane, bo tylko podanie poprawnych gwarantuje szybką wypłatę świadczenia. Najczęstsze błędy to te w numerze rachunku bankowego lub peselu dziecka.

25.05.2023

Jednak nie będzie nowego bonu turystycznego

Domowe finanse

Kiedy wiosną z rządu popłynęły sygnały, że wznowiony może zostać Polski Bon Turystyczny, wielu rodziców z nadzieją czekało na szczegóły tego wsparcia. Teraz jednak wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy rozwiewa nadzieje i rodziców, i branży turystycznej - Nie ma takiej możliwości, aby pojawił się nowy bon turystyczny w takiej formie, w jakiej był wcześniej - mówi.

24.05.2023
1  2  3  4  5  6  7  8  9    399
ukraine Переклади на українську
poland Przetłumacz na polski