Agnieszka Matłacz

Agnieszka Matłacz

Redaktor sekcji Kadry i BHP

Od 12 lat związana z Wolters Kluwer – najpierw w redakcji LEX, tworzącej Vademecum Doradcy Podatkowego, później przy publikacjach dla rzeczoznawców majątkowych, specjalistów prawa ochrony środowiska czy prawa budowlanego. Była też wydawcą newsletterów.

Kontakt: Agnieszka.Matlacz@wolterskluwer.com

Artykuły autora

Koniec papierowych legitymacji szkolnych - miasta prawie gotowe

Szkoła i uczeń

Od 13 lipca 2024 r. szkoły będą mogły wydawać uczniom legitymacje szkolne tylko w formie plastikowej karty. Rzeczywisty sprawdzian gotowości jednak przypadnie na wrzesień. Samorządy zapewniają, że pierwszoklasiści dostaną dokumenty na czas. Wydane do tej pory papierowe dokumenty zachowują ważność do czasu zakończenia nauki przez ucznia w danej szkole.

21.07.2024

Globalna awaria systemów informatycznych wpływa na całą gospodarkę

Nowe technologie

Wielka awaria systemów informatycznych sprawiła, że w piątek od samego rana poważne problemy mają lotniska, banki, platformy cyfrowe i firmy na całym świecie. Sygnały o problemach napływają z USA, Australii i Europy. Utrudnienia wpływają na gospodarkę. Rzeczniczka Microsoft Polska poinformowała, że przyczyną są dwie awarie, do których doszło jednocześnie.

19.07.2024

Ruszają wypłaty wyprawki szkolnej z programu Dobry Start

Domowe finanse Szkoła i uczeń

Od 1 lipca do 30 listopada 2024 r. można składać wnioski o świadczenie z programu Dobry Start na rok szkolny 2024/2025. To 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. ZUS właśnie rusza z pierwszymi wypłatami dla blisko 200 tys. dzieci, których rodzice najszybciej złożyli wnioski. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września.

19.07.2024

NIK: Nieprawidłowości w systemie finansowania szkół niepublicznych dla dorosłych

Samorząd terytorialny Finansowanie oświaty Zarządzanie oświatą

W roku szkolnym 2022/2023 w Polsce działało prawie 1,6 tys. niepublicznych szkół kształcących dorosłych, uczyło się w nich ponad 260 tys. osób. Najwyższa Izba Kontroli prześwietliła system ich finansowania. Okazuje się, że nie działa on prawidłowo. Sprzyja wyłudzeniom dotacji i generuje duże, nie zawsze celowe, wydatki publiczne. Niestety taki stan utrzymuje się, pomimo systematycznie przeprowadzanych reform.

18.07.2024

Uchylenie immunitetu członkowi Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy zgodnie z procedurą

Administracja publiczna

Procedura uchylenia immunitetu członkowi Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy jest opisana w regulaminie tego organu. Uruchamia ją wniosek, który musi trafić do przewodniczącego instytucji, a zostaje ogłoszony na posiedzeniu plenarnym tzw. Stałej Komisji. Komisja ma obowiązek wysłuchać członka, którego dotyczy wniosek „przy pierwszej możliwej okazji”.

18.07.2024
1  2  3  4  5  6  7  8  9    447