Agnieszka Matłacz

Agnieszka Matłacz

Redaktor sekcji Kadry i BHP

Od 12 lat związana z Wolters Kluwer – najpierw w redakcji LEX, tworzącej Vademecum Doradcy Podatkowego, później przy publikacjach dla rzeczoznawców majątkowych, specjalistów prawa ochrony środowiska czy prawa budowlanego. Była też wydawcą newsletterów.

Kontakt: Agnieszka.Matlacz@wolterskluwer.com

Artykuły autora

Nagrodzono książki prawnicze najbardziej przydatne w praktyce wymiaru sprawiedliwości

Prawnicy Wymiar sprawiedliwości Szkolnictwo wyższe

Książka Wojciecha Jasińskiego pt. "Nielegalnie uzyskane dowody w procesie karnym. W poszukiwaniu optymalnego rozwiązania" otrzymała tytuł „Książki prawniczej najbardziej przydatnej w praktyce wymiaru sprawiedliwości w 2019 roku” w XII edycji konkursu Wolters Kluwer Polska i czasopisma „Przegląd Sądowy”.

26.02.2021

NIK: Poprawia się dbałość zarządców i przewoźników kolejowych o bezpieczeństwo

Dbałość zarządców i przewoźników kolejowych o bezpieczeństwo systematycznie się poprawia - tabor ma właściwy stan techniczny, maszyniści, kierownicy pociągów i konduktorzy odpowiednie kwalifikacje. Problemem wciąż jest jednak liczba poważnych wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych. Najwyższa Izba Kontroli zwraca uwagę, że według Agencji Kolejowej Unii Europejskiej jest ich ponad dwa razy więcej niż wynosi europejska średnia.

25.02.2021

Skarga nadzwyczajna prokuratury w sprawie lichwiarskiej pożyczki

Prawo cywilne Domowe finanse

Prokurator Generalny wniósł o uchylenie nakazu zapłaty i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania sądowi rejonowemu w sprawie pożyczki, w której umowne odsetki wynosiły blisko 60 proc. w skali roku. Uznał, że taka umowa była dla pożyczkobiorcy rujnująca, a pożyczkodawcy miała przysporzyć korzyści, których nie da się uzasadnić żadnymi racjami.

23.02.2021

NIK: Niebezpieczne przejścia dla pieszych w województwie kujawsko-pomorskim

Administracja publiczna Policja

Mimo że w latach 2016-2019 w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano najmniej wypadków na 100 tys. mieszkańców w Polsce, to region ten wypadał najgorzej w całym kraju pod względem ciężkości wypadków i odsetka wypadków z udziałem pieszych. NIK sprawdziła więc, czy działania podejmowane w celu poprawy bezpieczeństwa w tym województwie są skuteczne.

23.02.2021

Prawie 545 tys. nauczycieli zarejestrowało się na szczepienia

Szkoła i uczeń

19 lutego zakończyła się druga tura rejestracji nauczycieli na szczepienia przeciw COVID-19. Ministerstwo Edukacji i Nauki podało w sobotę, że w ostatnim tygodniu na szczepienie zapisało się blisko 277 tys. osób, co oznacza, że w obu etapach łącznie zarejestrowało się 544 599 nauczycieli, w tym 62 650 nauczycieli akademickich i innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach.

20.02.2021
1  2  3  4  5  6  7  8  9    349