Regina Skibińska

Artykuły autora

Przymusowa restrukturyzacja Getin Noble Bank - sytuacja frankowiczów jest różna

Banki Kredyty frankowe

Osoby posiadające kredyt frankowy w Getin Noble Banku, podlegającym właśnie procedurze przymusowej restrukturyzacji, które spłaciły kapitał, są w gorszej sytuacji niż te, których suma spłat nie przekroczyła kwoty kapitału. Nie wiadomo, czy sądy będą udzielały takim kredytobiorcom zabezpieczenia powództwa polegającego na wstrzymaniu spłaty rat kredytu.

03.10.2022

Sztuczna inteligencja narozrabiała, ale kto zapłaci?

Nowe technologie

Kluczową kwestią w ubezpieczeniu związanym ze sztuczną inteligencją jest ustalenie odpowiedzialności za szkody, a tutaj dużo zależy od konkretnego przypadku. Unijne regulacje proponują obowiązkowe OC dla użytkowników i twórców sztucznej inteligencji. Oprócz kwestii technicznych, musimy też zmierzyć się z problemami etycznymi. Najlepszym przykładem są pojazdy autonomiczne. Jak ma być oceniane ryzyko i co powinien zrobić pojazd w razie zagrożenia?

30.09.2022

Plagiaty w biurach podróży - nieostre granice naśladownictwa ofert turystycznych

Prawo cywilne Turystyka

Oferta, hasła, pomysł na działanie, nazwy programów, wpisy na blogu, grafiki, a nawet treści w mediach społecznościowych – skopiować można wszystko. Ostra konkurencja na rynku usług turystycznych przyczynia się do nieetycznych chwytów stosowanych przez touroperatorów. W takim przypadku może dojść zarówno do naruszenia praw autorskich, jak i czynów nieuczciwej konkurencji.

17.09.2022

Trudna droga do pieniędzy, gdy kancelaria odszkodowawcza zwleka z wypłatą

Wymiar sprawiedliwości Finanse Ubezpieczenia

Jeśli ubezpieczyciel robi problemy z wypłatą odszkodowania, ubezpieczony lub poszkodowany może skorzystać z pomocy radcy prawnego lub adwokata, ewentualnie iść po pomoc do kancelarii odszkodowawczej. Gorzej, jeśli taka kancelaria odbierze od ubezpieczyciela odszkodowanie, ale nie wypłaci go swojemu klientowi. A takie przypadki ostatnio się zdarzają.

15.09.2022

Mniej drewna do pieców. Parlament Europejski za ograniczeniem

Środowisko

Trzy największe grupy polityczne Parlamentu Europejskiego porozumiały się 14 września co do wstrzymania wsparcia finansowego dla spalania pierwotnej masy drzewnej. Szkopuł jednak tkwi w szczegółach, a właściwie wyłączeniach dotyczących niektórych lasów, które sprawiają, że nadal w niektórych przypadkach będzie wspierane kierowanie drewna do pieców.

14.09.2022
1  2  3  4  5  6  7  8  9    48
ukraine Переклади на українську
poland Przetłumacz na polski