Spotkanie odbyło się w piątek 8 września po południu w Belwederze. - Rozmowa dotyczyła ustaw sądowniczych, których propozycje ma złożyć pan prezydent, i ustalenia drogi aby te ustawy zostały uchwalone i naprawiały polskie sądownictwo - dodała Mazurek. A na Twitterze napisała: "B.dobra atmosfera rozmowy JK z PAD dot.ustaw ref.sąd.,uzgodnienia drogi ich uchwalenia - by skutecznie naprawić polski wymiar sprawiedliwości".

Natomiast rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński powiedział dziennikarzom, że prezydent Andrzej Duda zadeklarował w rozmowie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, że jest zwolennikiem prawdziwej reformy sądownictwa i liczy, że jego projekty ws. SN i KRS będą poparte w Sejmie.

Według Łapińskiego, prezydent zapewnił, że obie ustawy będą zgodne z konstytucją i "nie będą zawierać tych poprzednich błędów, które wskazał w swoich wetach".

Rzecznik prezydenta nie chciał mówić o szczegółach zapisów projektów. Spytany, czy prezydent przedstawił je prezesowi PiS, Łapiński odpowiedział, że nie. Według niego, "deadline" na przedstawienie tych projektów to 24 września. - Do tego czasu na pewno te ustawy zostaną zakończone - oświadczył Łapiński.

Jak podała PAP, prawie 2,5 godziny trwało w piątek spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Lider PiS opuścił Belweder ok. godz. 20.20; kilka minut później do podstawionego samochodu wsiadł prezydent.

Wcześniej w piątek w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie odbyło się spotkanie kierownictwa partii, z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, premier Beaty Szydło, wicepremier Mateusza Morawieckiego, marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, a także wicemarszałków Sejmu: Ryszard Terleckiego (szef klubu PiS) oraz Joachima Brudzińskiego. (ks/pap)

Czytaj: Prezydent będzie rozmawiał z klubami o ustawach dot. SN i KRS>>