"Nie ma lepszego podkreślenia jakości świadczonych usług przez naszą grupę, jak to, że MEN właśnie naszym specjalistom powierzył dystrybucję rządowego elementarza" - zaznaczył prezes WSiP Jerzy Garlicki cytowany w komunikacie firmy przekazanym PAP w środę. "Całe, prawie 70-letnie doświadczenie WSiP-u i całą wiedzę włożymy w to, żeby dostarczać dzieciom +Nasz elementarz+ na czas" - zapewnił.

Oferta Alfa Logis została wybrana w drodze przetargu publicznego. Umowa na dostarczanie do szkół przygotowanego na zlecenie resortu edukacji podręcznika obowiązywać będzie do końca 2016 r. Ministerstwo Edukacji Narodowej i Alfa Logis podpisały ją we wtorek.

Do przetargu na dystrybucję "Naszego elementarza" wystąpiły cztery firmy: Przedsiębiorstwo Techniczno-Handlowe "Technika" Sp. z o.o. z Gliwic, Ogólnopolski System Dystrybucji Wydawnictw Azymut Sp. z o.o. z Warszawy, Polanglo Sp. z o.o. z Warszawy i Alfa Logis Sp. z o.o. z Błonia.

Otwarcie kopert z ofertami nastąpiło na początku czerwca. Jak informowała w lipcu Dębek m.in. liczne pytania zadawane przez oferentów oraz niejasności i nieścisłości w złożonych ofertach powodowały wydłużenie procedury przetargowej. Stąd resort edukacji zdecydował, że pierwsza z czterech części podręcznika dla najmłodszych uczniów trafi do szkół za pośrednictwem kuratoriów, tak by uczniowie I klas szkół podstawowych otrzymali ją 1 września w dniu rozpoczęcia nauki.

Spółka Alfa Logis powstała w 2006 r. w wyniku restrukturyzacji Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych. Oferuje kompleksową obsługę logistyczną w oparciu o najnowsze technologie.

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne są największym i najstarszym polskim wydawcą edukacyjnym. WSiP oferują książki i inne materiały dydaktyczne zarówno w tradycyjnym, jak i elektronicznym formacie dla wszystkich segmentów rynku - od przedszkola po szkoły średnie. W ostatnich latach WSiP poszerzyły swoją ofertę o najnowocześniejsze na rynku rozwiązania edukacyjne oparte o internetowe narzędzia diagnostyczne i treningowe. Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne są twórcą portali edukacyjnych WSiPnet.pl i egzamer.pl (PAP)

dsr/ abe/