"Serdeczne pozdrowienia i życzenia sukcesu dla wszystkich Maturzystów" - napisał Andrzej Duda na Twitterze. "Trzymamy za Was mocno kciuki!" - dodał.
Życzenia dla zdających w serwisie YouTube zamieściła premier Szydło. "Drodzy maturzyści, stajecie przed bardzo ważnym egzaminem w waszym życiu. Matura to egzamin z wiedzy, ale też umiejętność pokonania własnych emocji. To zmierzenie się z wieloma wyzwaniami" - podkreśliła.
Szefowa rządu życzyła maturzystom, by egzamin, który rozpoczynają, "zakończył się dla nich sukcesem". "Życzę wam, żebyście zdali go w taki sposób, by móc wybrać te studia, tę przyszłość, o której marzycie" - podkreśliła. "Życzę wam połamania piór, trafienia w tematy i przede wszystkim spokoju. Dacie radę" - dodała.

 

Rozpoczynają się matury pisemne>>

Premier zwróciła się także do rodziców tegorocznych maturzystów. Powiedziała im, że nie muszą się denerwować. "Szanowni państwo, bardzo często to jest tak, że to my bardziej denerwujemy się niż nasze dzieci, które stają do egzaminów" - mówiła.
"Na pewno sobie poradzą, są świetnie przygotowani" - przekonywała. "Na pewno pokonają wszystkie przeciwności, wszystkie trudności" - podkreśliła.
Matury rozpoczęły się w środę po godzinie 9 obowiązkowym egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym. Przystąpiło do nich ponad 280 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników oraz ponad 6,5 tys. abiturientów z wcześniejszych roczników, poprawiających wynik swojej matury (gdyż nie zadali egzaminu lub uzyskali słabszy niż oczekiwali wynik) oraz przystępujących do niego po raz pierwszy. (PAP)

Dowiedz się więcej z czasopisma
Dyrektor Szkoły. Miesięcznik Kierowniczej Kadry Oświatowej
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł