W środę w Pałacu Prezydenckim Komorowski spotkał się z przedstawicielami klubów parlamentarnych. Prezydent chciał poznać stanowiska partii w tej sprawie.

Zdaniem Wóycickiej dyskusja prezydenta z przedstawicielami klubów parlamentarnych była "bardzo ciekawa i owocna". "Spotkanie znacznie wzbogaca pole i szerokość widzenia problematyki emerytalnej" - oceniła.

Prezydencka minister relacjonowała, że prezydent podsumowując dyskusję wyraził zadowolenie ze spotkania, a także zapowiedział dalsze konsultacje. Dodała, że Komorowski wyraził nadzieję, że kolejne rozmowy "zbliżą różne stanowiska i pomogą znaleźć konsensus".

Wóycicka poinformowała, że podczas debaty "zwracano uwagę, że pewne aspekty polityki rodzinnej mogą być lepiej umieszczone w polityce emerytalnej".

"To bardzo istotny i ważny element do dyskusji (...) Również pan prezydent bardzo wyraźnie podkreślał, że jest otwarty, że uważa, że to są ważne sprawy, aby przy okazji reform rozważyć również możliwość mocniejszego wsparcia dla osób, które zajmują się wychowaniem małych dzieci" - powiedziała.

Minister poinformowała też, że w trakcie spotkania zwracano uwagę m.in. na kwestie polityki rodzinnej w związku z problemem starzenia się społeczeństwa. "Partie polityczne już teraz powinny znaleźć rozwiązanie dla tego problemu (...). Nie mamy już czasu, żeby zwlekać z odpowiedzią na to pytanie" - oceniła.

Podczas spotkania poruszono też kwestie dotyczące problemów z utrzymaniem i znalezieniem pracy dla osób starszych. (PAP)

mzk/ eaw/ jra/