Uniwersytet Technologiczno–Humanistyczny w Radomiu podpisał w tej sprawie porozumienie z czterema miejskimi spółkami (RTBS "Administrator", Radpec, Wodociągi Miejskie i Radkom) oraz ze spółką Poland Business Park XI, która wybudowała w Radomiu "Centrum Słoneczne" - z galerią handlową, aquaparkiem, osiedlem mieszkaniowym i biurowcami.

 
Spółki miejskie przeznaczyły na studia po 25 tys. zł każda, a firma Poland Business Park XI – 100 tys. zł. Jak poinformował rektor radomskiej uczelni prof. Zbigniew Łukasik, dzięki wsparciu ze strony firm studenci zapłacą za semestr studiów 500 zł, zamiast 1800 zł.
 
Władze Radomia i przedstawiciele biznesu liczą na to, że dobrze przygotowani absolwenci tych studiów znajdą pracę w branży tzw. usług outsourcingowych, która w ostatnim czasie dynamicznie się rozwija.
 
Studia podyplomowe „Nowoczesne usługi biznesowe” skierowane są do absolwentów studiów pierwszego oraz drugiego stopnia różnych kierunków. Zajęcia odbywać się będą w weekendy i potrwają dwa semestry. Pierwsza grupa studentów rozpocznie naukę w kwietniu, drugi nabór odbędzie się jesienią.
 
Studenci będą mieli takie przedmioty jak np.: rachunkowość i finanse, komunikacja i negocjacje, ubezpieczenia i język angielski w biznesie. Zajęcia poprowadzą obok wykładowców Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego, przedstawiciele firm konsultingowych oraz stowarzyszenia ASPIRE, które zrzesza działające na terenie Polski największe światowe firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych.
 
Sektor nowoczesnych usług biznesowych jest jedną z najszybciej rozwijających się branż w Polsce. Z badania przygotowanego w 2012 r. przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce wynika, że działa tu 375 centrów usługowych z udziałem kapitału zagranicznego. Łącznie znalazło w nich zatrudnienie ponad 100 tys. osób, a sama branża rozrasta się o 25 proc. w skali roku.