Program „Dolnośląski Bon na Innowację” realizowany jest przez urząd marszałkowski i Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej.

 
Jak poinformował w piątek PAP Andrzej Charytoniuk z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej, głównym celem projektu jest wsparcie współpracy instytutów naukowych z partnerami biznesowymi.
 
Małe i średnie przedsiębiorstwa z Dolnego Śląska, które wezmą udział w programie, otrzymają łącznie 300 bonów o wartości 18 tys. zł każdy. Te środki mają im pomóc w sfinansowaniu innowacyjnych usług badawczych bądź wdrożeniowych realizowanych przez jednostki naukowe.
 
„Każdy przedsiębiorca, chcący rozwinąć swój produkt lub ulepszyć posiadaną technologię, może aplikować o bon o wartości 18 tys. zł. Dodatkowo oferowana jest bezpłatna pomoc w identyfikacji potrzeb wdrożeniowych (audyt technologiczny) oraz w poszukiwaniu odpowiednich partnerów naukowych do współpracy” - podał Charytoniuk.
 
Przedsiębiorcy zainteresowaniu projektem mogą składać wnioski w siedzibie Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej.
 
PAP - Nauka w Polsce