"Celem plebiscytu jest promowanie absolwentów Uniwersytetu Śląskiego, których wyróżniają niezwykłe pasje. Tytuł jest wyróżnieniem absolwenta za jego zainteresowania, którym oddaje się z pełnym zaangażowaniem, a także za aktywną, wyróżniającą się i znaczącą działalność społeczną oraz za osiągnięcia indywidualne w zakresie działalności kulturalnej, naukowej lub w sporcie" – informuje rzecznik uczelni Jacek Szymik-Kozaczko.

 
Podczas pierwszej edycji plebiscytu, która potrwa od listopada 2012 r. do listopada 2013 r., komisja plebiscytowa wyłoni Absolwentów Miesiąca, którzy będą promowani na stronach internetowych uczelni. Po wyłonieniu ostatniego Absolwenta Miesiąca uruchomione zostanie głosowanie online, w którym swój głos będą mogli oddać wszyscy członkowie społeczności akademickiej UŚ.
 
Na podstawie oddanych głosów komisja plebiscytowa wyróżni jednego z absolwentów tytułem "Absolwenta z Pasją". Wręczenie nagrody nastąpi podczas uroczystości rozdania dyplomów najlepszym absolwentom w listopadzie 2013 r.
 
Regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym są dostępne na stronie: www.absolwent.us.edu.pl.
 
PAP - Nauka w Polsce