ZNP: nauczyciele nie wypoczęli w wakacje

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez Związek Nauczycielstwa Polskiego wskazują, że wakacje nie pozwoliły nauczycielom efektywnie wypocząć - informuje Dziennik Zachodni.

25.09.2012

Szkolny konkurs wiedzy o misji sondy Cassini

Agencje kosmiczne - amerykańska NASA, europejska ESA i włoska ISA zorganizowały konkurs dla wszystkich chętnych uczniów, którzy będą chcieli chociaż na chwilę poczuć się naukowcami z misji Cassini,...

25.09.2012

Szkoła bezpłatna tylko pozornie

W szkoły publiczne oczekują coraz większych wpłat od rodziców. Zbierają nawet na papier toaletowy i tonery do drukarek - donosi Dziennik Gazeta Prawna.

25.09.2012

Ewaluacja nie jest zagrożeniem dla szkół

Ewaluacja nie jest skostniałym, biurokratycznym procesem, którego szkoły muszą się obawiać. O korzyściach jakie z niej płyną opowiada Grzegorz Mazurkiewicz jeden z prelegentów Edu Trendy 2012.

25.09.2012

Samorząd chce ograniczać przywileje nauczycieli

Nauczyciele kontraktowi powinni mieć umowy okresowe, a mianowani umowy o pracę. To pozwoli na elastyczne zarządzanie w szkołach mówi Andrzej Porawski, dyrektor biura Związku Miast Polskich....

24.09.2012

W tym tygodniu kongres ws. finansowania szkół

W środę w Warszawie rozpocznie się Samorządowy Kongres Oświaty, podczas którego przedstawiciele lokalnych władz chcą walczyć o nowe rozwiązania dotyczące m.in. finansowania szkół .

24.09.2012

MSZ wprowadza zmiany w szkołach dla Polonii

Ministerstwo Spraw Zagranicznych planuje likwidację Szkolnych Punktów Konsultacyjnych na całym świecie. Gdyby plany weszły w życie, wszystkie szkoły polonijne byłyby płatne.

22.09.2012

TK zbada zasady rekrutacji do przedszkoli

Przepisy rozporządzenia o warunkach przyjmowania dzieci do szkół i przedszkoli mogą być niekonstytucyjne - uważa rzecznik praw obywatelskich. RPO złożyła w tej sprawie skargę do Trybunału...

21.09.2012
ukraine Переклади на українську
poland Przetłumacz na polski