Kosiniak powiedział PAP w czwartek przed posiedzeniem prezydium komisji, że prezydium rozpatrzy wniosek, by czwartkowe posiedzenie poszerzyć o sprawy służby zdrowia. Jak dodał, sądzi, że partnerzy społeczni - związki zawodowe i pracodawcy - nie będą oponowali przeciw tej propozycji.

Na spotkanie prezydium przybył minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, ale nie chciał rozmawiać z dziennikarzami.

Komisja Trójstronna ds. Społeczno-Gospodarczych omówi rządową propozycję podwyższenia kryteriów dochodowych uprawniających do świadczeń oraz zmiany wysokości kwot zasiłków rodzinnych oraz wysokości świadczeń rodzinnych. Kosiniak-Kamysz powiedział PAP, że przyjęta przez Radę Ministrów propozycja jest bardzo odpowiedzialna. "To pierwszy raz, gdy podnosimy progi do świadczeń rodzinnych. Od ośmiu lat nie zmieniały się" - powiedział.

"Mam nadzieję, że strona społeczna doceni fakt, iż taka propozycja rządu się pojawiła. Rozumiem, że chciałoby się więcej, dostajemy takie komunikaty z propozycjami większych zmian, ale są określone możliwości budżetu" - powiedział. "To jest krok w dobrym kierunku" - ocenił.

Kosiniak poinformował, że jeszcze w czerwcu ministerstwo pracy zwróci się do resortu finansów o środki na pilotażowy program staży dla młodych bezrobotnych. Dodał, że nie sprecyzowano jeszcze konkretnej kwoty, o którą wystąpi resort. "Te obliczenia trwają" - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Pytany, czy chodzi o 300-400 mln zł, ocenił, że może być to kwota tego rzędu wielkości. "Potrzeba wsparcia młodych jest bardzo duża" - podkreślił.(PAP)

(planujemy kontynuację tematu)

ago/ bno/ as/